Belka
Sobota, 10 Maja 2025   imieniny: Antonina, Izydor, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Konkursowe ważenie piwa

2012-04-10  
Źródło artykułu: bielsko.biala.pl, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Konkursowe ważenie piwa

Szykuje się atrakcja dla każdego miłośnika bursztynowego napoju w Polsce. Każdy może zgłosić własne wyprodukowane przez siebie piwo piwa do tegorocznego konkursu piw domowych Festiwalu Birofilia w Żywcu. Autor receptury, która zwycięży będzie mógł w nagrodę uwarzyć swoje piwo w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie.

Wszystko to dzięki Festiwalowi Birofilia 2012. Będą na nim oceniane piwa w dziesięciu stylach: Bitter, Dry stout, Pils niemiecki, Witbier, Hefeweizen, California Common, Amerykańskie IPA, Rauchbock, Belgijskie Ciemne Mocne Ale i Barleywine. Żeby wziąć udział w konkursie należy w terminie do 7 czerwca br. zgłosić uwarzony przez siebie piwny napój na stronie www.festiwal-birofilia.pl. Tam oraz na Facebookowej stronie wydarzenia dostępny jest kalendarz, który umożliwia umożliwiający sprawdzenie, ile czasu jest potrzebne na uwarzenie trunku w danym stylu piwnym.
Zgłoszone do konkursu piwa zostaną ocenione przez kilkunastoosobowe, międzynarodowe jury, które to wyłoni Grand Championa Birofilia 2012. W ubiegłym roku o ten laur walczyło aż 200 piw, które zgłosiło 88 piwowarów domowych z całej Polski. Rywalizowali o jekże prestiżową prestiżową nagrodę, jaką jest możliwość uwarzenia piwa o własnej recepturze w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie.
Zwycięskie piwo, które zostanie najwyżej ocenione na tegorocznym festiwalu pojawi się w sprzedaży dnia 6 grudnia br.

zobacz też: portal-cieszyn.pl i portal-bielsko-biala.pl

 

PJ
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat żywiecki – powiat w województwie śląskim z siedzibą w Żywcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Żywiec, Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły i Węgierska Górka, zajmując powierzchnię 1 039,96 km².

    Powiat żywiecki położony jest w Kotlinie Żywieckiej nad rzeką Sołą. Największą atrakcję turystyczną stanowi bezsprzecznie krajobraz regionu oraz liczne wyciągi narciarske. Turystów przyciąga także Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu oraz ogrom zabytków: Ratusz w Żywcu, zamki, pałace i dwory (Stary Zamek w Żywcu, Nowy Zamek, Dwór Kępińskich, Dwór Potockich w Kamesznicy, Zamek łodygowicki z 1631 r) oraz kościoły (Konkatedra Narodzenia NMP w Żywcu, kościół cmentarny Przemienienia Pańskiego z 1701 r., Kościół św. Marcina – wybudowany przed 1590 r. w gminie Gmina Radziechowy-Wieprz,   Kościół św. Katarzyny z 1542 r w Cięcinie,  Kościół św. Andrzeja Apostoła – z  I poł. XIV w. w Gilowicach. Ponadto ciekawostę stanowią: drewniane Schronisko PTTK na Przełęczy Przegibek z 1923 r. położone na wysokości 1000 m n.p.m., schrony bojowe w Wegierskiej Górce,  Stara Chałupa z 1739 r. w Milówce czy Suszarnia szyszek w Kamesznicy.


    Przez powiat żywiecki przebiega droga ekspresowa S 69 oraz droga krajowa nr 69.



     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola