Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nostalgia na linii kolejowej Sucha Beskidzka - Żywiec

 
Witam! Materiał prezentuje wydarzenie "Parowozem do Żywca" organizowane przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, które miało miejsce 19 maja 2018 roku. Ty42-107 z pociągiem retro relacji Chabówka - Żywiec - Węgierska Górka przemierzał górskim szlakiem dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej W filmie prezentuje kadry pociągu retro ze stacji/przystanku: Sucha Beskidzka, Lachowice, Hucisko, Jeleśnia, Żywiec Sporysz oraz Żywiec Ponadto dorzucam kilka ujęć z "życia kolejowego" stacji Żywiec - pociągi Kolei Śląskich, odjazd RETRO z Żywca do Węgierskiej Górki oraz widok z ostatniego wagonu podczas jazdy pociągu Na koniec Ty42-107 z pociągiem retro opuszczający Maków Podhalański w dość urokliwym miejscu Podziękowania dla Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, który jest organizatorem przejazdów retro, Skansenu w Chabówce, PKP Cargo oraz Stowarzyszenia Kolej Beskidzka, który był partnerem wydarzenia Zapraszam!

 


Marmaniakpc
 
Data pliku video: 2018-07-29, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat żywiecki – powiat w województwie śląskim z siedzibą w Żywcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Żywiec, Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły i Węgierska Górka, zajmując powierzchnię 1 039,96 km².

    Powiat żywiecki położony jest w Kotlinie Żywieckiej nad rzeką Sołą. Największą atrakcję turystyczną stanowi bezsprzecznie krajobraz regionu oraz liczne wyciągi narciarske. Turystów przyciąga także Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu oraz ogrom zabytków: Ratusz w Żywcu, zamki, pałace i dwory (Stary Zamek w Żywcu, Nowy Zamek, Dwór Kępińskich, Dwór Potockich w Kamesznicy, Zamek łodygowicki z 1631 r) oraz kościoły (Konkatedra Narodzenia NMP w Żywcu, kościół cmentarny Przemienienia Pańskiego z 1701 r., Kościół św. Marcina – wybudowany przed 1590 r. w gminie Gmina Radziechowy-Wieprz,   Kościół św. Katarzyny z 1542 r w Cięcinie,  Kościół św. Andrzeja Apostoła – z  I poł. XIV w. w Gilowicach. Ponadto ciekawostę stanowią: drewniane Schronisko PTTK na Przełęczy Przegibek z 1923 r. położone na wysokości 1000 m n.p.m., schrony bojowe w Wegierskiej Górce,  Stara Chałupa z 1739 r. w Milówce czy Suszarnia szyszek w Kamesznicy.


    Przez powiat żywiecki przebiega droga ekspresowa S 69 oraz droga krajowa nr 69.



     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola