Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spinning, żywiec i spławik w 'patykach' - jak to widać... pod wodą?

 
Jesień - wiadomo czas drapieżnika. Znane wędkarzom (i słuszne) przysłowie mówi: 'gdzie patyki tam wyniki' Popatrzcie sobie jak wyglądają Wasze dobre miejscówki spiningowe widziane potem spod wody...żyłki i plecionki tworzą pod wodą prawie sieć, a z zebranych akcesoriów można by po nurkowaniu otworzyć sklep wędkarski :) Dodam tylko to co jako podwodny łowca wiem z doświadczenia - nic tak nie wypłasza drapieżnika jak odgłos łamanych gałęzi (jaki niewątpliwie powstaje przy zrywaniu na siłę zestawu). Coś takiego skutecznie i na długo wypłasza szczupaki z okolicy. Zerwane na 'patykach' żywce długo cierpią zanim zdechną... Podobnie smutny widok stanowią powoli zdychające wokół stanowisk wędkarskich zerwane na 'patykach' ryby, które połknęły głęboko przynętę... A przecież wystarczy zaprosić podwodnego łowcę, niech zrobi rekonesans, ponurkuje z kamerą, niech Wam pokaże co jest i co, i gdzie pływa pod wodą, określi dokładnie na akwenie linie podwodnych zaczepów, granice litoralu, opowie o głębokościach na jakich najlepiej prowadzić przynętę i Wasze łowienie będzie przyjemniejsze, łatwiejsze, przyjaźniejsze dla środowiska i ... tańsze :) Trzeba sobie wzajemnie pomagać. Wy nie musicie tracić pod wodą swojego drogiego sprzętu, a my nie musimy potem oglądać pod wodą smutnych widoków wokół wędkarskich miejscówek. Nasze pasje są przecież bardzo zbliżone. Niesforne zaczepy możemy pod wodą 'przystrzyc'lub niektóre z nich zlikwidować. A gdy dzięki naszym uwagom wyholujecie swoją życiówkę to będziemy mieli z tego powodu wielką satysfakcję :) ******** Proszę, pamiętajmy o kulturze w internecie. Filmy oglądają i czytają zamieszczane do nich komentarze także dzieci, być może nasze własne... Zawsze można się ze mną skontaktować: gruszeczka_p malpka wp.pl. Postaram się odpowiedzieć lub pomóc ułatwiając właściwy kontakt.

 


Łowiectwo podwodne - w zgodzie z przepisami
 
Data pliku video: 2015-10-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żywiecki – powiat w województwie śląskim z siedzibą w Żywcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Żywiec, Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły i Węgierska Górka, zajmując powierzchnię 1 039,96 km².

  Powiat żywiecki położony jest w Kotlinie Żywieckiej nad rzeką Sołą. Największą atrakcję turystyczną stanowi bezsprzecznie krajobraz regionu oraz liczne wyciągi narciarske. Turystów przyciąga także Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu oraz ogrom zabytków: Ratusz w Żywcu, zamki, pałace i dwory (Stary Zamek w Żywcu, Nowy Zamek, Dwór Kępińskich, Dwór Potockich w Kamesznicy, Zamek łodygowicki z 1631 r) oraz kościoły (Konkatedra Narodzenia NMP w Żywcu, kościół cmentarny Przemienienia Pańskiego z 1701 r., Kościół św. Marcina – wybudowany przed 1590 r. w gminie Gmina Radziechowy-Wieprz,   Kościół św. Katarzyny z 1542 r w Cięcinie,  Kościół św. Andrzeja Apostoła – z  I poł. XIV w. w Gilowicach. Ponadto ciekawostę stanowią: drewniane Schronisko PTTK na Przełęczy Przegibek z 1923 r. położone na wysokości 1000 m n.p.m., schrony bojowe w Wegierskiej Górce,  Stara Chałupa z 1739 r. w Milówce czy Suszarnia szyszek w Kamesznicy.


  Przez powiat żywiecki przebiega droga ekspresowa S 69 oraz droga krajowa nr 69.   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola