Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

POLICJANCI Z ŻYWCA WRÓCILI Z KOLEJNEJ GÓRSKIEJ WYPRAWY

Data publikacji: 2017-09-28, Data modyfikacji: 2017-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
POLICJANCI Z ŻYWCA WRÓCILI Z KOLEJNEJ GÓRSKIEJ WYPRAWY

Policjanci z Żywca oraz ich przyjaciele ze służb mundurowych z Warszawy i Wałbrzycha, zaliczyli kolejną wyprawę w wysokie góry. Tym razem padło na Kaukaz w Gruzji i jej pięciotysięcznik "Kazbek" (5047m n.p.m). Gratulujemy i życzymy powodzenia w czasie kolejnych eskapad!

W sierpniu wrócili z wyprawy do Tadżykistanu, gdzie podjęli próbę zdobycia szczytu Lenina (7134 m n.p.m.). W niespełna miesiąc od tej wyprawy byli już w Gruzji. Policjanci z żywieckiej komendy zrzeszeni w Klubie PTTK „Żbik”, gdy tylko mają wolne, ruszają w drogę. To ich sposób na spędzanie wolnego czasu oraz odreagowania po ciężkiej służbie.

Wyprawa została podzielona na kilka etapów i trwała od 10 do 21 września br. Etap pierwszy obejmował wyprawę na "Kazbek". Później uczestnicy zwiedzali stolicę Gruzji - Tibilisi, a następnie zatrzymali się na odpoczynek na plażach morza Czarnego w rejonie Batumi.

Miłośnicy podróżowania wyprawę rozpoczęli lecąc samolotem z Katowic do Gruzji. Już na początku wyprawy mieli miłą niespodziankę. Na lotnisku spotkali Pana Krzysztofa Wielcikiego, którego "ludziom gór” nie ma potrzeby przedstawiać. Po zakwaterowaniu w miejscowości Stepanciminda, urokliwym miasteczku położonym u stóp "Kazbeku", rozpoczęli podbój góry. Po około 8 godzinach wspinaczki góra została zdobyta!

Kazbek jest jedną z najwyższych i najpiękniejszych gór na Kaukazie. Położony we wschodniej części Kaukazu Centralnego - Oseti Południowej, niedaleko granicy z Degestanem, podobnie jak Elburs jest wygasłym wulkanem, a jego ostatnie erupcje miały miejsce około 6 tys. lat temu. Pozostałością działalności wulkanicznej są dziś wyziewy gorących gazów na północnych stokach góry.

policja.pl, Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat żywiecki – powiat w województwie śląskim z siedzibą w Żywcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Żywiec, Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły i Węgierska Górka, zajmując powierzchnię 1 039,96 km².

    Powiat żywiecki położony jest w Kotlinie Żywieckiej nad rzeką Sołą. Największą atrakcję turystyczną stanowi bezsprzecznie krajobraz regionu oraz liczne wyciągi narciarske. Turystów przyciąga także Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu oraz ogrom zabytków: Ratusz w Żywcu, zamki, pałace i dwory (Stary Zamek w Żywcu, Nowy Zamek, Dwór Kępińskich, Dwór Potockich w Kamesznicy, Zamek łodygowicki z 1631 r) oraz kościoły (Konkatedra Narodzenia NMP w Żywcu, kościół cmentarny Przemienienia Pańskiego z 1701 r., Kościół św. Marcina – wybudowany przed 1590 r. w gminie Gmina Radziechowy-Wieprz,   Kościół św. Katarzyny z 1542 r w Cięcinie,  Kościół św. Andrzeja Apostoła – z  I poł. XIV w. w Gilowicach. Ponadto ciekawostę stanowią: drewniane Schronisko PTTK na Przełęczy Przegibek z 1923 r. położone na wysokości 1000 m n.p.m., schrony bojowe w Wegierskiej Górce,  Stara Chałupa z 1739 r. w Milówce czy Suszarnia szyszek w Kamesznicy.


    Przez powiat żywiecki przebiega droga ekspresowa S 69 oraz droga krajowa nr 69.



     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola