Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jesienne klimaty na linii kolejowej Sucha Beskidzka - Żywiec

 
Krótki materiał z linii kolejowej nr 97 Skawina - Żywiec. Przestawiam kilka weekendowych połączeń z miejsc takich jak: Stryszawa, Lachowice, Lachowice Centrum, Maków Podhalański oraz Sucha Beskidzka Ogromnym sukcesem tej linii jest regularność weekendowych pociągów z Suchej Beskidzkiej do Żywca. W ofercie PolRegio znajdziemy bezpośrednie (bez przesiadek) połączenie z Krakowa Płaszowa do Żywca, które gości w rozkładzie jazdy w każdy piątek jako REGIO "Pilsko". Piątkowy kurs z Żywca do Suchej Beskidzkiej został wydłużony do Makowa Podhalańskiego, skąd bieg rozpoczyna także poranny, niedzielny pociąg REGIO do Żywca Ponadto PKP Intercity uruchomiło połączenie TLK "Halny" relacji Bydgoszcz Główna - Zakopane, który w każdy weekend gości w Stolicy Tatr Szczegółowo w materiale: 0:40 EN71-001 REGIO 'Pilsko" relacji Kraków Płaszów - Żywiec (Stryszawa) 1:46 EP07-356 IC-TLK "Halny" relacji Bydgoszcz Główna - Zakopane (Lachowice) 2:39 Ten sam skład uchwycony kilkanaście minut później. W tym ujęciu "Halny" wyjeżdża z Makowa Podhalańskiego 3:30 EN57-1273 REGIO relacji Maków Podhalański - Żywiec (Lachowice Centrum) 5:03 EP07-201 IC-TLK "Halny" relacji Zakopane - Bydgoszcz Główna (Sucha Beskidzka)

 


Marmaniakpc
 
Data pliku video: 2017-11-05, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żywiecki – powiat w województwie śląskim z siedzibą w Żywcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Żywiec, Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły i Węgierska Górka, zajmując powierzchnię 1 039,96 km².

  Powiat żywiecki położony jest w Kotlinie Żywieckiej nad rzeką Sołą. Największą atrakcję turystyczną stanowi bezsprzecznie krajobraz regionu oraz liczne wyciągi narciarske. Turystów przyciąga także Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu oraz ogrom zabytków: Ratusz w Żywcu, zamki, pałace i dwory (Stary Zamek w Żywcu, Nowy Zamek, Dwór Kępińskich, Dwór Potockich w Kamesznicy, Zamek łodygowicki z 1631 r) oraz kościoły (Konkatedra Narodzenia NMP w Żywcu, kościół cmentarny Przemienienia Pańskiego z 1701 r., Kościół św. Marcina – wybudowany przed 1590 r. w gminie Gmina Radziechowy-Wieprz,   Kościół św. Katarzyny z 1542 r w Cięcinie,  Kościół św. Andrzeja Apostoła – z  I poł. XIV w. w Gilowicach. Ponadto ciekawostę stanowią: drewniane Schronisko PTTK na Przełęczy Przegibek z 1923 r. położone na wysokości 1000 m n.p.m., schrony bojowe w Wegierskiej Górce,  Stara Chałupa z 1739 r. w Milówce czy Suszarnia szyszek w Kamesznicy.


  Przez powiat żywiecki przebiega droga ekspresowa S 69 oraz droga krajowa nr 69.   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola